Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Już po raz 12 – sty Bursa Szkolna zorganizowała Konferencję Dydaktyczną skierowaną do rodziców wychowanków, wychowawców, nauczycieli i pedagogów szkół Ostrowieckich. Tegoroczny temat konferencji - „Rola rodziny w procesie wychowania” - był odpowiedzią na dostrzegane nieprawidłowości  w relacjach współczesnej rodziny, a zwłaszcza dotyczących braku czasu dawanego najbliższym, wyjazdów zarobkowych, pozostawianiu  dzieci pod opieką  innych członków rodziny, niespójnych norm postępowania.Wśród czynników środowiskowych najistotniejszy wpływ na rozwój jednostki wywiera podstawowa grupa społeczna, jaką jest rodzina. Jest to naturalne środowisko, w którym dziecko nabywa pierwszych doświadczeń, rozwija się, uczy, stawia pierwsze kroki w długim procesie socjalizacji. Rodzina jest najpowszechniejszą grupą społeczną i historycznie najstarszą formą życia społecznego, dlatego też pełni wiele ważnych funkcji w procesie rozwoju dziecka. Są to między innymi funkcja opiekuńcza, czy socjalizacyjna. Rodzina odgrywa zasadniczą rolę w rozwoju jednostki, a wpływ ten wyraża się przede wszystkim w zaspokajaniu potrzeb i stwarzaniu warunków do nauki. Rodzina jest więc niezmiennie jednym z najważniejszych towarzyszących nam przez całe życie czynników, które kształtują człowieka i wpływają na dalsze życie.

Te niezwykle istotne treści o budowaniu więzi w rodzinie przekazali prelegenci: Tomasz Kryj psycholog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Ostrowcu Św., Paweł Walesic przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Teresa Borek psycholog Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Natomiast prezes Stowarzyszenia „Niebieski Jeżyk” Barbara Sęderowska opowiedziała jak funkcjonuje rodzina, w która wychowuje się dziecko autystyczne. Przybliżyła zebranym problemy, radości i smutki jakich doświadczają rodzice dzieci z autyzmem. Młodzież Bursy Szkolnej przygotowała program artystyczny nawiązujący tematyką do problemów poruszanych podczas spotkania. Duże zainteresowanie konferencją ze strony rodziców świadczyło o tym, że poruszane zagadnienie są dla nich niezmiernie istotne.

Rekrutacja 2018/2019

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.