Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

5 grudnia 2019r. grupa wychowanków z Bursy Szkolnej wraz z opiekunami Marzeną Baską i Joanną Pietras aby poszerzyć dotychczasową wiedzę historyczną, wybrała się na wycieczkę do Warszawy.   Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaprojektowana w niepowtarzalny sposób ekspozycja muzealna oddziałująca obrazem, światłem i dźwiękiem zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się  aranżacja kanału, gdzie identyfikacji z powstańcami służyła odpowiednia scenografia. 63  dni, ukazane w pasjonujących życiorysach powstańców, wzbudziły podziw i wielkie uznanie. Wizyta w Muzeum dostarczyła wielu wspaniałych przeżyć i stanowiła  niezapomnianą lekcję historii. Kolejnym punktem programu był spacer po mieście wraz z  przewodnikiem. Poznaliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski ze stojącą obok Kolumna Zygmunta III Wazy.  Usłyszeliśmy hejnał warszawski grany codziennie o godz. 11.15. Przemierzając kolejne uliczki, poznawaliśmy historię miasta i jego kolejnych zabytków np.: Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Ze Starego Miasta przeszliśmy na Plac Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, symboliczna mogiła upamiętniająca bezimiennych żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Tutaj mieliśmy okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty. Spacer zakończyliśmy pod Pałacem Nauki i Kultury.

Tu pożegnaliśmy się z Panem przewodnikiem i już samodzielnie poszliśmy zwiedzać Złote Tarasy jako niezmiernie oczekiwany punkt programu.  Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wielu rewelacyjnych wrażeń. Zobaczyliśmy interesujące miejsca i staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia. Rozochoceni pieszymi zmaganiami, już umawiamy się na kolejną wyprawę.

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Rekrutacja 2020/2021

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.